Havuzlu Hamam

Havuzlu Hamam

Hamam deneyimini zirveye taşıyan havuz keyfi, yaz kış sürdürülebilir bir aktivitedir. Su, sakinleştirici ve dinginleştirici etkisiyle en rahatlatıcı elementlerden biri olarak kabul edilir. Yüzme de suyun gücüne karşı konularak yapılan bir eylem olduğu için kasları yüksek seviyede çalıştırır ve diğer egzersizlerden daha fazla kalori harcatır. Suda yapılan egzersizler ile birçok fizik tedavi yöntemi uygulanabilir. Ayrıca dinlenmenize yardımcı olarak günün tüm yorgunluğunu geride bırakmanızı sağlar.

Uykusuzluk problemi çekenlerin rahat şekilde dalmasına yardımcı olan havuz etkinlikleri sayesinde gece boyunca deliksiz uyuyabilirsiniz. Yüzme deneyimi sadece bir lüksten ibaret değildir. Aynı zamanda dinçlik sağlayarak fiziksel iyileşmeyi de destekler. Firuze Hamam'ın yüzme havuzu, rutin aralıklarla yapılan özel hijyen yöntemleriyle sterilize edilir ve periyodik testlerle güvenli bir ortam yaratılır. Kartal havuzlu hamam deneyimini sizde Firuze Hamam’da yaşayın!

İstanbul Kartal’da Havuz Keyfini Yaşayın

İstanbul Kartal havuz keyfi yaşamak isteyenler için ideal bir lokasyondur. Şehrin her yerinden kolay şekilde ulaşım sağlanabilir. Üye olduğunuzda istek ve ihtiyaçlarınıza göre istediğiniz zaman dilimlerinde Firuze Hamam’a gelebilirsiniz. Bazı kişilerin sosyalleşme ortamı olarak gördüğü havuzlu hamam, fiziksel iyileşme kadar ruhsal ve zihinsel rahatlama için popüler alternatiflerden biridir. İster tek başınıza, ister ailenizle, isterseniz de arkadaşlarınızla yaşayacağınız bu deneyim sırasında menüde sunduğumuz ferahlatıcı içeceklerle keyfinizi ikiye katlayabilirsiniz. Modern iklimlendirme sistemleriyle hem havalandırılan hem de sıcak tutulan hizmet alanlarımız, kendinizi rahat hissetmeniz için en ince ayrıntısına kadar özenle hazırlanır. Su içinde rahat hareket kabiliyeti sağlayan geniş bir ortamda yüzmek için siz de bizi tercih edebilirsiniz.

Kartal’da Yüzme Havuzu

Yüzmek bazen hobi, bazen spor, bazen de sağlık için yapılan dinamik bir aktivitedir. Hem suyun hem çevrenin hijyeni için belirli kurallara uyulması gerekir ve bununla ilgili imkanların işletme tarafından karşılanması elzemdir. Birinci sınıf malzemelerle inşa edilen iç mimari yapılarımız, müşterilerimizin sağlığını ve konforunu öncelikli tutar. Havuza girmeden önce ve çıktıktan sonra sıcak suyla duşunuzu yapabilir, kişiye özel havlularla kurulanabilir, özel dolaplarda yedek mayo, gözlük, bone gibi eşyalarınızı saklayabilirsiniz. Firuze Hamam olarak Kartal yüzme havuzu keyfiniz için her açıdan konforlu ve temiz bir ortam vadediyoruz. Müdavim olan müşterilerimiz arasına katılarak siz de sporunuzu yapabilir ve formunuzu koruyabilirsiniz.

Havuz ile Tüm Kaslarınızı Çalıştırın

Yüzmenin keyfini çıkararak hem fiziksel hem de zihinsel olarak rahatlayabilirsiniz. İnsan vücudu için en çok tavsiye edilen bu spor, her yaşta etkili sonuçlar verir. Yüzmenin sağladığı başlıca faydalardan bazıları şunlardır:

  • Beden, suyun içinde hareket ettikçe daha da rahatlar. Bu sayede yüzenler esneklik kabiliyeti kazanır.
  • Yüzmek, bütün kas gruplarını eşit şekilde çalıştırarak eklem ve kemikleri korur.
  • Çeşitli sorunlar nedeniyle aktif spor yapamayan kişiler için uygun bir alternatif olabilir.
  • Obezite gibi fizyolojik veya hamilelik gibi patolojik durumlarda tercih edilebilir.
  • Kalp hastalarına yoğun aktivite gerektiren eylemler yasak olduğu için ideal bir spordur.
  • Düzenli şekilde yapılan bu spor sayesinde vücudunuzu şekillendirebilir ve sıkılaşmasını sağlayabilirsiniz.

Firuze Hamam'ın havuzu, her yaşa uygun olarak tasarlanmıştır ve herkesin sağlıklı bir şekilde yüzebileceği koşullara sahiptir.

Hamam ve Fitness Sonrası Havuz Keyfi

Kartal havuz eğlencesi için aradığınız tüm imkanları sunan işletmemiz, haftanın 7 günü hizmet veren, hem mesai hem de tatil günlerinde rahatlayacağınız huzurlu bir ortamdır. Farklı ihtiyaçlara yönelik tesis ettiğimiz spor aletlerinden faydalanmak için bizi tercih edebilirsiniz. Hamam keyfi öncesinde ya da sonrasında fitness salonunda spor yaparak formunuzu her daim koruyabilirsiniz. Birçok müşterimiz için en güzel kısım, fitness sonrasında havuz keyfi yapmaktır. Firuze Hamam'ın içinde yer alan havuz, dinlenmek ve günün yorgunluğunu atmak için ideal bir seçimdir. Suyu temizdir ve düzenli olarak bakım altındadır. Konforlu şezlonglar sayesinde dinlenmenin tadını çıkarabilirsiniz.

Firuze Hamam özel etkinliklere de ev sahipliği yapar. Yanınızda arkadaşlarınız veya aileniz varsa onlarla birlikte keyifli vakit geçirebilirsiniz. Doğum günü, gelin hamamı ve benzeri davetler için mekanımızı kullanabilir, özel gününüzü hamamın diğer imkanlarıyla da birleştirebilirsiniz.

Hamam bölümünde geleneksel Türk kültürünü yaşayabilir, modern fitness salonunda ter atabilirsiniz. Tüm bunların ardından ise havuz keyfi yaparak günün yorgunluğunu giderebilirsiniz. Siz de müşterilerimiz arasında yer alarak kendinize keyifli bir zaman ayırabilirsiniz.

Havuz Ölçüleri

Firuze Hamam'da havuz ölçüleri herkesin kullanması kolay olması için standart ölçülerdedir. Havuz ölçüleri; 10m x 9m genişliğinde ve 1.40 cm derinliğindedir. 

Özellikle çocuklu ailelerimizin de kullanabilmesi için bu derinlik ve genişlik ölçüleri tercih edilmektedir.